Pierwszy etap konkursowych zmagań został przeprowadzony w listopadzie 2019 roku w poszczególnych szkołach podstawowych, doprowadzając do wyłonienia ich finałowych reprezentacji.

W etapie finałowym wzięło udział 60 uczniów z 15 szkół podstawowych, a mianowicie z: Bieżunia, Bledzewa, Borkowa Kościelnego, Bożewa, Gójska, Ligowa, Lutocina, Łukomia, Mochowa, Rościszewa, Sierpca - SP Nr 2, SP Nr 3, Skrwilna, Szczutowa i Tłuchowa.

Uroczystość otworzyła pani Ewa Jancewicz, dyrektor naszego Liceum wraz z organizatorem konkursu -  panią Beatą Zdrojewską, nauczycielem matematyki. Witając wszystkich finalistów i ich nauczycieli, Pani Dyrektor zaakcentowała, jak ważne jest rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia oraz wskazała na rolę matematyki we współczesnym świecie. Złożyła gratulacje finalistom, podkreślając fakt, iż już odnieśli sukces kwalifikując się do finału konkursu. Ponadto życzyła uczniom, aby zadania konkursowe nie należały do najtrudniejszych.

Nadszedł w końcu moment, na który finaliści konkursu oczekiwali najbardziej – zostały oficjalnie otwarte koperty z zadaniami. Pani Beata Zdrojewska poinformowała uczniów, aby zapoznali się z instrukcją oraz życzyła wszystkim powodzenia w zmaganiach  z zadaniami.

W trakcie konkursu, w przeciągu 90 minut, finaliści rozwiązywali osiem zadań zamkniętych oraz pięć zadań otwartych z praktycznym zastosowaniem matematyki.

XII edycję Konkursu Matematycznego zorganizowała – przygotowując całą oprawę, zadania na eliminacje szkolne oraz finał konkursu – pani Beata Zdrojewska, nauczyciel matematyki Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W przeprowadzenie finału konkursu zaangażowali się uczniowie klasy II b: Beata, Julka, Ola, Natalia, Kinga, Sylwia, Zuzia, Kamil i Kuba.

Klip promocyjny szkoły

luty 2020

Miesiąc 2049

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.