Następnie Pan Mecenas uświadomił uczniom, które umiejętności są najbardziej pożądane we współczesnym świecie. Obok takich zdolności jak umiejętność korzystnej autoprezentacji, czy komunikatywność pojawiła się również biegłość językowa – to właśnie między innymi dlatego część zajęć odbyła się w języku angielskim. Prowadzący przeprowadził z uczniami także próbę konwersacji w innych językach obcych, których można uczyć się w naszym liceum – francuskim i niemieckim.

Również tym razem nie mogło zabraknąć uwielbianego przez wszystkich uczniów elementu, który na stałe wpisał się w program prawnych spotkań – storytellingu. Młodzież z wyraźnym zaciekawieniem wysłuchała opowieści o spektakularnych i często kontrowersyjnych przypadkach z jakimi musiał zmierzyć się Pan Mecenas na swojej ścieżce zawodowej.

Uczniowie bardzo cenią świetną atmosferę warsztatów. Mimo poruszania poważnych zagadnień z dziedziny prawoznawstwa, nie braknie świetnej zabawy i elementów humorystycznych.

Klip promocyjny szkoły

luty 2020

Miesiąc 2048

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.