• Telefon i FAX

Fax 024-275-22-72

Home Aktualności Wydarzenia 2012/2013 Warsztaty dziennikarskie
Warsztaty dziennikarskie

22 listopada 2012 r. w sierpeckim liceum odbyły się warsztaty dziennikarskie, w których wzięła udział klasa I b (profil dziennikarski) wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Chalicką.

Celem zajęć było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy w mediach, rozbudzenie chęci tworzenia gazetek, stron internetowych, radiowęzłów, telewizji internetowych itp., kształtowanie umiejętności świadomego korzystania z mediów i krytycznego odbioru materiałów reklamowych, a także praca z profesjonalnym sprzętem reporterskim (rejestratory dźwięku, mikrofony). Program warsztatów został podzielony na dwie części. W pierwszej uczennice poznawały między innymi podstawowe gatunki dziennikarskie, podstawy DTP (skład gazety w programie SCRIBUS), szukały ciekawych tematów do dobrego artykułu. Druga część zajęć obejmowała obsługę profesjonalnego rejestratora dźwięku oraz tworzenie audycji radiowej.

Praca przebiegała w bardzo miłej atmosferze, dziewczęta chętnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania. Mamy nadzieję, że to dopiero początek tego typu zajęć w naszej szkole.

Warsztaty prowadziły panie Joanna Skotnicka i Kamila Maśluszczak, studentki V roku Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.