facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2012/2013 Warsztaty dziennikarskie
Warsztaty dziennikarskie

 

22 listopada 2012 r. w sierpeckim liceum odbyły się warsztaty dziennikarskie, w których wzięła udział klasa I b (profil dziennikarski) wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Chalicką.

Celem zajęć było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy w mediach, rozbudzenie chęci tworzenia gazetek, stron internetowych, radiowęzłów, telewizji internetowych itp., kształtowanie umiejętności świadomego korzystania z mediów i krytycznego odbioru materiałów reklamowych, a także praca z profesjonalnym sprzętem reporterskim (rejestratory dźwięku, mikrofony). Program warsztatów został podzielony na dwie części. W pierwszej uczennice poznawały między innymi podstawowe gatunki dziennikarskie, podstawy DTP (skład gazety w programie SCRIBUS), szukały ciekawych tematów do dobrego artykułu. Druga część zajęć obejmowała obsługę profesjonalnego rejestratora dźwięku oraz tworzenie audycji radiowej.

Praca przebiegała w bardzo miłej atmosferze, dziewczęta chętnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania. Mamy nadzieję, że to dopiero początek tego typu zajęć w naszej szkole.

Warsztaty prowadziły panie Joanna Skotnicka i Kamila Maśluszczak, studentki V roku Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.