• Telefon i FAX

Fax 024-275-22-72

Home Aktualności Wydarzenia 2010/2011 Olimpiada Mysli Jana Pawla II
Olimpiada Mysli Jana Pawla II

W dniach 15-16 kwietnia 2011 r. w Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Suwałkach odbył się finał trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” pod hasłem: „Nie lękajcie się wyzwań jakie stawia przed wami świat”, skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Głównym organizatorem trójstopniowej Olimpiady był Podlaski Kurator Oświaty oraz – w tym roku szkolnym – Wydział Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku.

Województwo mazowieckie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, reprezentowały uczennice naszego Liceum: Marlena Ciołko z klasy II f, Żaneta Jasińska z klasy I a, Marta Szczyglińska z klasy II f.

Marlena Ciołko i Marta Szczyglińska zostały laureatkami trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Uczennice – oprócz dyplomu laureata, nagród książkowych, wycieczki po Suwalszczyźnie – otrzymały indeks na jedną z katolickich uczelni: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie. Laureatki, po zdaniu egzaminu maturalnego, mogą wybrać sobie uczelnię, na której będą zdobywać dalszą edukację oraz kierunek studiów. Żaneta Jasińska została finalistką Olimpiady.

Uczennice przygotowywały się do Olimpiady pod kierunkiem p. Ewy Jancewicz.