Z przyjemnością informujemy, że naszemu Liceum zostało przyznane wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Pozyskane środki w wysokości 12 000,00 zł zostaną przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej oraz realizację zadań promujących czytelnictwo. Dzięki nim będziemy spełniać czytelnicze marzenia naszych licealistów.

Warto dodać, że w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” do Kuratorium Oświaty w Warszawie wpłynęły wnioski dla 1817 szkół, placówek wychowania przedszkolnego i bibliotek pedagogicznych. Wsparcie finansowe przyznano 785 szkłom, placówkom wychowania przedszkolnego i bibliotekom pedagogicznym.

Wniosek o wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” został złożony przez panią dyrektor Ewę Jancewicz.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

W naszym Liceum powstało niezwykłe miejsce dla wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Jest nim drzewo-półka bookcrossingowa.

Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. To ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się przy naszej bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

Drzewo-półka bookcrossingowa powstała z inicjatywy pani dyrektor Ewy Jancewicz.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Youtube LO Sierpc

sierpień 2022

Wizyt wszystkich 120697

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.