foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Z przyjemnością informujemy, że naszemu Liceum zostało przyznane wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Pozyskane środki w wysokości 12 000,00 zł zostaną przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej oraz realizację zadań promujących czytelnictwo. Dzięki nim będziemy spełniać czytelnicze marzenia naszych licealistów.

Warto dodać, że w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” do Kuratorium Oświaty w Warszawie wpłynęły wnioski dla 1817 szkół, placówek wychowania przedszkolnego i bibliotek pedagogicznych. Wsparcie finansowe przyznano 785 szkłom, placówkom wychowania przedszkolnego i bibliotekom pedagogicznym.

Wniosek o wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” został złożony przez panią dyrektor Ewę Jancewicz.

 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

W naszym Liceum powstało niezwykłe miejsce dla wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Jest nim drzewo-półka bookcrossingowa.

Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. To ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się przy naszej bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

Drzewo-półka bookcrossingowa powstała z inicjatywy pani dyrektor Ewy Jancewicz.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

sierpień 2022
npwścps
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 97

Wczoraj 109

Tydzień 311

Miesiąc 1055

Wizyt wszystkich 120697

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.